Deze taal is machinaal vertaald en is niet door een mens gecontroleerd.

Muziek · Nieuwsbericht

Celine Dions Parijse residentie genereert meer dan €700 miljoen, studie toont

Gepubliceerd:

In het kort

Een economische studie van hotelierybedrijf MKG ontdekte dat de eerste 16 concerten van Celine Dions Parijse residentie meer dan €700 miljoen aan economische impact hebben gegenereerd. Bijna 500.000 mensen bezochten de shows in de Plenitude Arena nabij Parijs, en de studie voorspelt dat het totaal meer dan €1,2 miljard zou kunnen overstijgen wanneer een tweede reeks van tien data in mei 2027 eindigt.

Deze versie is een machinevertaling van het origineel (English). Lees het origineel

Celine Dions terugkeer naar live performance in de Parijse regio heeft volgens een door franceinfo gerapporteerde studie van hotelierybedrijf MKG een van de grootste gedocumenteerde economische effecten van een concertresidentie in Frankrijk opgeleverd. De analyse omvat het eerste segment van haar residentie, 16 concerten uitgevoerd tussen september en oktober 2026 in de Plenitude Arena (voorheen bekend als Paris La Défense Arena) in Nanterre.

Wat de studie aantoonde

MKG berekende dat de 16 shows meer dan €700 miljoen aan economische opbrengsten voor de regio Île-de-France genereerden. Volgens de studie bedroegen de directe uitgaven van bezoekers €423 miljoen, waarvan slechts €75 miljoen afkomstig was van kaartverkopen. De rest werd verdeeld tussen accommodatie (€105 miljoen) en vervoer, eten en winkelen (€244 miljoen). MKG schatte ook nog eens €296 miljoen aan geïnduceerde economische effecten naast de directe uitgaven.

Franceinfo citeerde MKGs bevinding dat 'voor elke euro die aan kaarten werd uitgegeven, bezoekers meer dan vier euro elders in de regio hebben besteed'. De hotelomzet per kamer nabij La Défense steeg gemiddeld met 34% op concertavonden, een stijging die MKG voornamelijk toeschreef aan hogere kamerprijs en niet alleen aan bezettingsgraad.

De opkomst over de 16 data bedroeg bijna 500.000 toeschouwers, een aantal dat franceinfo en MKG omschrijven als hoger dan de gecombineerde opkomst in het Parijse gebied voor concerten van Taylor Swift en Beyoncé. MKG voorspelt dat zodra het tweede deel van tien extra shows in mei 2027 is afgerond, de totale economische impact van de residentie meer dan €1,2 miljard zou kunnen overstijgen.

De residentie en Dions terugkeer naar het podium

Het Parijse engagement is in twee delen verdeeld: 16 concerten gehouden tussen 12 september en 17 oktober 2026, en tien verdere data gepland tot mei 2027, volgens Wikipedias residentie-tijdlijn; Pollstars initiële aankondiging in maart 2026 beschreef een kortere eerste reeks die later werd uitgebreid. Dion kondigde de shows aan op 30 maart 2026 via een videoboodschap gefilmd bij de Eiffeltoren, waarin zij zei dat zij zich sterk en opgewonden voelde, hoewel een beetje nerveus, en dankbaar tegenover fans, over haar terugkeer naar het podium, aldus Pollstar.

De residentie markeert Dions eerste langdurige reeks concerten sinds stiff-person syndrome, een zeldzame neurologische aandoening, die de annulering van haar Courage World Tour in 2023 en 2024 dwong. Zij was eerder kort teruggekeerd naar openbare auftredens bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen 2024 in Parijs, aldus Pollstar.

De productie wordt uitgevoerd door Concerts West, AEG Presents en Inter Concerts, met creatieve leiding van designer Willo Perron, aldus Pollstar. Visa en Marriott Bonvoy worden vermeld als officiële partners van de residentie.

Kaartverkoop vraag

De vraag naar de residentie was van het begin af aan groot: Pollstar meldde een gefaseerde presale-proces in april 2026, inclusief een artiest presale, een Visa-kaarthouder presale en een algemene verkoop. Volgens Wikipedias residentie-tijdlijn schreven meer dan negen miljoen fans zich in voor een loterij voor vroege kaartverkoop, en alle 16 shows van de 2026-reeks waren binnen enkele uren uitverkocht, wat ongeveer 480.000 kaarten vertegenwoordigt.

Celine Dion Parijse residentie — Belangrijkste cijfers (MKG-studie, eerste 16 shows)
MaatstafGetal
Economische impact tot nu toe€700+ miljoen
Geprojecteerde totale impact (na mei 2027 reeks)€1,2 miljard
Opkomst over 16 data~500.000
Directe bezoekersuitgaven€423 miljoen
Waarvan kaartverkopen€75 miljoen
Uitgaven voor accommodatie€105 miljoen
Vervoer, eten en winkelen€244 miljoen
Geïnduceerde economische effecten€296 miljoen
Hotelomzet per kamer stijging op concertavonden+34%

Wat nog niet bekend is

MKGs cijfers beschrijven alleen het eerste segment van 16 shows; de projectie van €1,2 miljard van de onderneming is afhankelijk van de tweede reeks van tien shows die volgens schema tot mei 2027 plaatsvinden. Franceinfos rapport geeft niet aan wat MKGs volledige methodologie is voorbij de vermelde uitgavencategorieën, en de studie is niet als een zelfstandig openbaar document gepubliceerd, volgens de beschikbare verslaggeving.

Vragen

Hoeveel economische impact hebben Celine Dions Parijse concerten tot nu toe gegenereerd?
Volgens een door franceinfo gerapporteerde studie van MKG, genereerden de eerste 16 concerten meer dan €700 miljoen aan economische opbrengsten voor de regio Île-de-France.
Waar vindt de residentie plaats?
De concerten vinden plaats in de Plenitude Arena (voorheen Paris La Défense Arena) in Nanterre, in het Parijse grootstedelijke gebied.
Hoeveel mensen hebben de shows bijgewoond?
Bijna 500.000 toeschouwers woonden de 16 concerten bij, volgens de MKG-studie aangehaald door franceinfo.
Is de residentie afgelopen?
Nee. De eerste 16 shows liepen van 12 september tot 17 oktober 2026; een tweede reeks van tien shows is gepland om tot mei 2027 te lopen, volgens Wikipedias residentie-tijdlijn.
Waarom is dit Dions eerste grote residentie in jaren?
Dions Courage World Tour werd in 2023 en 2024 geannuleerd nadat haar stiff-person syndrome, een zeldzame neurologische aandoening, was gediagnosticeerd, aldus Pollstar.

Hoe de wereld het vertelt

Bronnen

  1. franceinfo — Les concerts de Céline Dion à Paris génèrent déjà plus de 700 millions d'euros de retombées économiques, selon une étude
  2. Pollstar — Celine Dion Announces Residency At Paris La Défense Arena
  3. Wikipedia — Celine Dion Paris 2026

Dit stuk is gemaakt met kunstmatige intelligentie en vóór publicatie automatisch op bronnen gecontroleerd. Ziet u een fout, vraag dan om een correctie. Correctie of weerwoord aanvragen · Hoe we dit maken

Gerelateerd